75. Festmény- és műtárgyárverés

2024. május 11.

201. tétel
Zsolnay porcelánfajansz, kecses forma áttört barokk- és színesen festett virágmintás díszítéssel.
Jelzett: máz alatt barnával, öttorony és benyomott ZSOLNAY PÉCS.
1880 körül.
Magasság: 35 cm
Kikiáltási ár: 160.000 Ft
FÜLES VÁZA
202. tétel
FÜLES VÁZA
Zsolnay porcelánfajansz, kecses forma áttört és színesen festett virágmintás díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, ZSOLNAY PÉCS TJM öttorony és benyomott ZSOLNAY PÉCS.
Fazonszám: 2288
1880 körül.
Magasság: 40 cm
Kikiáltási ár: 180.000 Ft
DÍSZKORSÓ
203. tétel
DÍSZKORSÓ
Zsolnay porcelánfajansz, gerezdes hasú csőrös korsó kézzel formált plasztikus rátétekkel, tigermázzal és színesen festett virágmintás díszítéssel.
Formaterv: Sikorski Tádé
Jelzett: máz alatt kékkel, ZSOLNAY PÉCS TJM öttorony.
Fazonszám: 1009
1880-as évek.
Magasság: 49 cm
Apró javításokkal.
Kikiáltási ár: 240.000 Ft
SZIVAR ALAKÚ PANORÁMA VÁZA
204. tétel
SZIVAR ALAKÚ PANORÁMA VÁZA
Zsolnay porcelánfajansz, vörös ún. „ökörvér” és transzparens eozinmázzal, panorámás tájképes díszítéssel.
Jelzett: mázzal megegyező színű domború körpecsét, öttorony ZSOLNAY PÉCS.
Fazonszám: 5282
1900 körül.
Magasság: 32,5 cm
Kikiáltási ár: 850.000 Ft
PULYKAKAKAS
205. tétel
PULYKAKAKAS
Zsolnay porcelánfajansz kisplasztika színes eozinmázakkal.
Jelzett: pontozott körpecsétes márkajelzés ZSOLNAY PÉCS MADE IN HUNGARY, 1910.
Formaterv: Kapás Nagy Mihály
Magasság: 11 cm
Kikiáltási ár: 260.000 Ft
206. tétel
Zsolnay porcelánfajansz, stilizált fűszál-, virág-, felhőmotívumokkal és színes eozinmázzal.
Jelzett: domború körpecsét öttorony ZSOLNAY PÉCS.
Fazonszám: 5302
1901-1902.
Magasság: 11 cm
Kikiáltási ár: 850.000 Ft
TALPAS KÍNÁLÓ
207. tétel
TALPAS KÍNÁLÓ
Fischer porcelánfajansz, három lábon álló tagolt szár kerek füles áttört tálrésszel, stilizált virág-, gyümölcsmintás és gyermekfigurális díszítésekkel.
Jelzett: máz alatt feketével, Fischer Emil Budapest és benyomott FISCHER EMIL BUDAPEST.
1800-as évek vége.
Méret: 26,5x21x21,5 cm
Apró javításokkal.
Kikiáltási ár: 140.000 Ft
KOVÁCS MARGIT (1902-1977) - Angyal gyertyatartó
208. tétel
Festett mázas cserép.
Jelzett: ruháján hátul, KM
Magasság: 22 cm
Kikiáltási ár: 180.000 Ft
KOVÁCS MARGIT (1902-1977) - Esőleső
209. tétel
Festett mázas cserép.
Jelzett: ruháján elöl, KM
Magasság: 40 cm
Kikiáltási ár: 280.000 Ft
ITALTARTÓ
210. tétel
ITALTARTÓ
Nyújtott szögletes tölgyfa tartórész felül kulccsal lezárható fém füllel és díszítésekkel, 3 db csiszolt üvegbutellával.
Méret: 34x34,5x14 cm
Kikiáltási ár: 95.000 Ft
L. SZABÓ ERZSÉBET (1935- ) - Asztali lámpa
211. tétel
Kerek talpon álló réz lámpatest üvegburával.
Magasság: 55 cm
Kikiáltási ár: 28.000 Ft
ASZTALI ÓRA
212. tétel
ASZTALI ÓRA
Tűziaranyozott bronz tok életképes jelenettel, valamint óra tetején ülő női alakkal. Bronz számlappal, felesütős működő szerkezettel, ingával, kulccsal.
Francia, 1800-as évek vége.
Méret: 40x28x9,5 cm
Kikiáltási ár: 220.000 Ft
ASZTALI ÓRA
213. tétel
ASZTALI ÓRA
Tűziaranyozott bronz tok aranyozott rátétes növényi mintás, lepkés és madaras díszítéssel, két oldalán álló angyal- és kutyafigurával. Római számos porcelán számlappal, működő szerkezettel, ingával, kulccsal.
Szerkezet jelzett: A. D. Mougin
Szerkezet száma: 482
Francia, 1800-as évek vége.
Méret: 29,5x24x10 cm
Kikiáltási ár: 180.000 Ft
ASZTALI ÓRA
214. tétel
ASZTALI ÓRA
Tűziaranyozott bronz tok női és férfi figurális díszítéssel. Római számos zománcozott számlappal, felesütős működő szerkezettel, ingával, kulccsal.
Francia, 1900 körül.
Méret: 45x37x15 cm
Kikiáltási ár: 240.000 Ft
BIEDERMEIER ASZTALI ÓRA
215. tétel
BIEDERMEIER ASZTALI ÓRA
Fa tok tűziaranyozott bronz rátétes és mitológiai jelenetes díszítéssel. alabástrom oszlopokkal, római számos zománcozott és réz számlappal, negyedütős működő naptáras, zenehengeres szerkezettel, ingával, kulccsal.
Bécs, 1810 körül.
Méret: 73x50x18,5 cm
Kikiáltási ár: 550.000 Ft
ASZTALI KIS VITRIN
216. tétel
ASZTALI KIS VITRIN
Diófa, nyolc lábon álló kecses forma középen felnyitható tetejű vitrines résszel, oldalain polcokkal.
Bécsi barokk stílus.
Méret: 37x91x30 cm
Szép állapotban.
Kikiáltási ár: 44.000 Ft
BÉCSI BAROKK JÁTÉKASZTAL
217. tétel
BÉCSI BAROKK JÁTÉKASZTAL
Diófa, négy körmös lábon álló nyújtott szögletes asztal, levehető asztallapja alatt zöld posztóbetéttel, egy fiókkal, dúsan faragott bécsi barokkmintás díszítéssel.
1800-as évek vége.
Méret: 76x95x71 cm
Szép állapotban.
Kikiáltási ár: 85.000 Ft
POSZTAMENS
218. tétel
POSZTAMENS
Diófa feketére pácolva, négyszögletes talpon álló csavart oszlopos tagolt szár szögletes tartórésszel.
Méret: 111,5x29x30 cm
Szép állapotban.
Kikiáltási ár: 44.000 Ft
ZSÚRASZTAL
219. tétel
ZSÚRASZTAL
Diófa, ébenfa berakással, 4 db-os.
1900-as évek első fele.
Méret: 75x51x36 cm
Szép állapotban.
Kikiáltási ár: 55.000 Ft
POSZTAMENS
220. tétel
POSZTAMENS
Diófa, szögletes talpon álló tagolt szár szögletes tartórésszel.
Méret: 96x29x29 cm
Szép állapotban.
Kikiáltási ár: 34.000 Ft