74. Festmény- és műtárgyárverés

2023. december 2.

236 tétel
TALPAS KÍNÁLÓ
201. tétel
TALPAS KÍNÁLÓ
Ezüstök
Ezüst, 181 g, három barokkmintás lábon álló kerek talpú tagolt szár vésett növényi és domború barokkmintás díszítéssel, eredeti aranyozott és színesen festett virágmintás díszítésű fodros rózsaszín üvegtállal.
Bécsi Dianás jelzéssel, V. N. (Victor Nuber) mesterjeggyel (1872-1922).
Méret: 24x33 cm
Kikiáltási ár: 85.000 Ft
BAROKK TINTATARTÓ
202. tétel
BAROKK TINTATARTÓ
Ezüstök
Antik ezüst, 520 g, három barokk lábú ovális tartórész 2 db kék kalcedon ezüst tetős üveg tartórésszel, középen pálmafa alatt álló zenész figurákkal.
13 latos finomsági jellel, I. W. mesterjeggyel.
1800-as évek közepe.
Méret: 20x33x22 cm
Kikiáltási ár: 160.000 Ft
ASZTALI TÜKÖR
203. tétel
ASZTALI TÜKÖR
Ezüstök
Antik ezüst, 661 g, vésett növényi mintás díszítésű keret tükörrel, kivehető fa hátlappal és támasztó résszel.
Bécs, 1864, 13 latos finomsági jellel, V. H. mesterjeggyel.
Méret: 49x40 cm
Kikiáltási ár: 170.000 Ft
KAROS GYERTYATARTÓ PÁR
204. tétel
KAROS GYERTYATARTÓ PÁR
Ezüstök
Ezüst, 1630 g, kerek talpon álló tagolt szár háromkaros gyertyatartó résszel, gilosált, vésett növényi mintás, talpán körben rátétes emberfej figurális díszítéssel, 2 db stilizált madárfigurális gyertyakoppantóval.
Bécsi Dianás jelzéssel, V. C. mesterjeggyel (1872-1922).
Magasság: 52 cm
Kikiáltási ár: 480.000 Ft
205. tétel
Zsolnay porcelánfajansz, repesztett színes eozinmázakkal.
Jelzett: arannyal, hárompajzsos márkajelzés öttorony ZSOLNAY PÉCS.
Tervezte: Fekete János, 1959
Fazonszám: 9605
Magasság: 21,5 cm

Reprodukálva: Kovács Orsolya: Zsolnay modern (Magánkiadás, Pécs, 2020), 77. old.
Kikiáltási ár: 26.000 Ft
NÉVJEGYTARTÓ
206. tétel
NÉVJEGYTARTÓ
Zsolnay porcelánfajansz tálka három kacsával, zöld eozinmázas díszítéssel.
Jelzett: arannyal, hárompajzsos márkajelzés ZSOLNAY PÉCS MADE IN HUNGARY.
Fazonszám: 8151
1930-as évek.
Méret: 8,5x17x16 cm
Kikiáltási ár: 44.000 Ft
207. tétel
Zsolnay porcelánfajansz, áttört és színesen festett virágmintás, vázatesten áttört rátétes díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, ZSOLNAY PÉCS TJM öttorony és benyomott ZSOLNAY PÉCS.
1880 körül.
Magasság: 28 cm
Kikiáltási ár: 130.000 Ft
BONBONIER
208. tétel
BONBONIER
Zsolnay porcelánfajansz, kerek forma tetővel, színes eozinmázakkal, kívül-belül színesen festett virágmintás díszítéssel.
1930-as évek.
Méret: 6,5x8 cm
Kikiáltási ár: 55.000 Ft
209. tétel
Zsolnay porcelánfajansz, kerek forma zöld eozinmázzal, opak pettyes trébelt dekorral.
Jelzett: mázzal megegyező színű domború körpecsét.
1918.
Méret: 7,5x10,5 cm
Kikiáltási ár: 120.000 Ft
FÜLES VÁZA
210. tétel
FÜLES VÁZA
Zsolnay porcelánfajansz, kerek talpon álló kecses füles forma áttört és színesen festett virágmintás díszítéssel.
Fazonszám: 1605
1800-as évek vége.
Magasság: 28 cm
Kikiáltási ár: 160.000 Ft
BONBONTARTÓ KOSÁR
211. tétel
BONBONTARTÓ KOSÁR
Zsolnay porcelánfajansz, kerek áttört füles forma színesen festett virágmintás díszítéssel.
Jelzett: máz felett arannyal, Zsolnay Pécs TJM öttorony és benyomott ZSOLNAY PÉCS.
Fazonszám: 2558
1800-as évek vége.
Méret: 21,5x16,5x16 cm
Kikiáltási ár: 130.000 Ft
212. tétel
Zsolnay porcelánfajansz, színesen festett madaras és virágmintás díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, ZSOLNAY PÉCS TJM öttorony.
1800-as évek vége.
Magasság: 20 cm
Kikiáltási ár: 110.000 Ft
DÍSZVÁZA
213. tétel
DÍSZVÁZA
Zsolnay porcelánfajansz, kerek talpon álló kecses forma körben nyolc stilizált madárfej figurális díszítéssel, négy félköríves füllel, színesen festett virágmintás díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, ZSOLNAY PÉCS TJM öttorony és benyomott PÉCS ZSOLNAY.
Fazonszám: 1366
1800-as évek vége.
Magasság: 31,5 cm
Kikiáltási ár: 220.000 Ft
214. tétel
Zsolnay porcelánfajansz, kerek forma bordó alapon irizáló virágmintás díszítésekkel.
Jelzett: vörössel, domború körpecsét.
Fazonszám: 8343
1909-10 körül.
Méret: 7,5x14 cm
Kikiáltási ár: 220.000 Ft
215. tétel
Zsolnay porcelánfajansz, vörös alapon arannyal, sárkány- és griffmadár díszítésekkel.
Jelzett: pontozott körben ZSOLNAY PÉCS öttorony, 1899.
Fazonszám: 8767
Magasság: 22,5 cm
Talpán kisebb restaurálásokkal.
Kikiáltási ár: 130.000 Ft
VÁZA, SZILVAÁGGAL
216. tétel
VÁZA, SZILVAÁGGAL
Zsolnay porcelánfajansz, aszimmetrikus formán gyümölcság domborműves mintázattal, néhány külön ráillesztett levéllel, színes mázzal és eozinnal.
Jelzett: pontozott körben öttemplom Zsolnay Pécs felirattal és benyomott ZSOLNAY PÉCS.
Forma és dekorterv: Mack Lajos, 1900.
Fazonszám: 6140
Magasság: 33 cm

Reprodukálva: Csenkey Éva: Zsolnay Szecessziós Kerámiák (Helikon Kiadó, Budapest, 2000), 34. old., 29. kép
Kikiáltási ár: 2.400.000 Ft
ART DECO VÁZA
217. tétel
ART DECO VÁZA
Moser, borostyánszínű lapcsiszolt üveg körbefutó aranyozott plasztikus frízzel.
Jelzett: alján, Made in Czech Slovakia Moser Karlsbad
1920 körül.
Magasság: 29 cm
Kikiáltási ár: 95.000 Ft
ITALTARTÓ
218. tétel
ITALTARTÓ
Nyújtott szögletes mahagónifa tartórész felül kulccsal lezárható ezüstözött fém fogórésszel, 2 db ezüst peremű csiszolt üvegbutellával.
Írország, Dublin, I. S. L. mesterjeggyel (Irish Silver Ltd.).
1900-as évek második fele.
Méret: 33x26,5x14,5 cm
Kikiáltási ár: 95.000 Ft
DOBOZ
219. tétel
DOBOZ
Diófa diógyökér borítással, felhajtható tetővel, kulccsal, két polccal, női alakos és állatfigurális réz rátétes díszítésekkel.
Méret: 20x29x20 cm
Szép állapotban.
Kikiáltási ár: 36.000 Ft
TANTALUSZ
220. tétel
TANTALUSZ
Diófa ládika felnyitható részén jávorfa berakásos díszítéssel, 4 db csiszolt üvegbutellával, 16 db talpas üvegpohárkával.
Francia, 1900-as évek eleje.
Méret: 25,5x35,5x27,5 cm
Kikiáltási ár: 140.000 Ft
236 tétel