60. tétel
MEDGYESSY FERENC (1881-1958) - Szent Gellért-reliefterv, 1941
Terrakotta falikép.
Jelzett: jobbra lent, Medgyessy
Méret: 22x66,5 cm
Párdarabja kiállítva: A szépség dicsérete – Medgyessy Ferenc (Molnár-C. Pál Műterem-Múzeum, Budapest, 2016. szept.)
A Gellért-kút reprodukálva:
- László Gyula: Medgyessy Ferenc (Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata, 1981), 18. kép
- Sz. Kürti Katalin: Medgyessy szemtől szemben (Gondolat Kiadó, 1983), 134. old.
Kikiáltási ár: 55.000 Ft